Stranka Fokus je predstavila kandidata za zamjenika gradonačelnice Davorke Šušnjić – Gorana Pešuta

Stranka Fokus predstavila je kandidata za zamjenika gradonačelnice Davorke Šušnjić. Njihove izjave prenosimo u cijelosti.

Davorka Šušnjić:

U ljudskom životu dođu situacije koje su potpuno nepredvidive i koje nas sve iznenade, neovisno o tome koliko smo oprezni, pažljivi ili koliko unaprijed planiramo. Mi Petrinjci dobro znamo koliko velike promjene takve situacije mogu izazvati u životu ljudi i zajednica. Istovremeno, takve nas situacije često podsjete na ono što nam je zaista bitno i, iako se može činiti kao da nas promjene, one nas zapravo izazovu da pokažemo iste sebe ali u drugačijoj ulozi ili u drugoj službi.

Danas vam predstavljam Gorana Pešuta, kandidata za zamjenika gradonačelnice Grada Petrinje, ispred stranke Fokus.

Oboje smo u ovoj situaciji u kojoj se našao naš Grad odlučili pokrenuti promjene koje su neophodne kako bi naš Grad ponovo živio dostojno svojih sugrađana.

Neću danas ponavljati naš predizborni program. Samo ću naglasiti da ćemo težište staviti na uključiv razvoj našeg Grada o kojem zajednički odlučujemo bez obzira da li predstavljamo razne političke stranke, ljude okupljene oko inicijativa za poboljšanje života u Petrinji ili sve ostale građane. Nećemo ulaziti u predizborne i postizborne koalicije i spašavati propale politike koje su do sada vodile naš Grad.

Inzistirat ćemo na transparentnosti rada gradske uprave koja podrazumijeva dostupnost informacija i dvostranu komunikaciju između gradske uprave i građana, brzoj i uključivoj obnovi, poboljšanju ukupne infrastrukture u našem Gradu te oslobađanju od tereta koje nam loša politika nameće.

Sada vidimo koliko je Zakon o obnovi loš. Naglašavamo da je zastupnik stranke Fokus jedan od troje saborskih zastupnika koji je glasao protiv istog te da ćemo na nacionalnoj razini inzistirati na amandmanima u skladu s potrebama našeg područja. Zastupnici naše, 6. Izborne jedinice su se predali lošem prijedlogu nacionalne vlasti koji je besmisleno zalijepio Petrinju na Zakon o obnovi Zagreba dok je naš trenutni gradonačelnik za to navijao.

Goran Pešut:

Rođen sam 14.04.1969. u Petrinji. Završio osnovnu i srednju školu (gimnaziju) u Petrinji. Sudionik domovinskog rata. Otac dvoje djece. Stekao sam višegodišnje radno iskustvo u multinacionalnim kompanijama na radnom mjestu komercijaliste. Dugogodišnji sam sportski djelatnik i dužnosnik, u RK Petrinji od igrača, člana uprave do mjesta predsjednika kluba. Član sam Izvršnog odbora Rukometnog saveza SMŽ kao i član Izvršnog odbora Petrinjskog sportskog saveza.

Ukoliko mi ukažete povjerenje zalagati ću se za što bržu i uključivu obnovu Petrinje, poboljšanje sportske i društvene infrastrukture, razvoj civilnog društva. Podržavati sve oblike društvenog života, kulturnih, sportskih i ostalih događanja koji će poboljšati kvalitetu života u gradu, poglavito mladih ljudi. Bez mladih ljudi i djece nema ni budućnosti grada.