ODABRANI FILMOVI 9. STAR FILM FESTA

Ovogodišnji Star Film Fest pod rednim brojem ‘devet’ održava se od 1. do 3. rujna 2022. godine, a ni sve prepreke s kojima se Sisačko-moslavačka županija susrela unazad godinu dana nisu nas spriječile da i ove godine razapnemo projekcijsko platno.

Naše stručne selektorice Anja Kavić i Martina Mladenović odabrale su filmove natjecateljskog programa nadolazećeg devetog izdanja Star Film Festa. U rujnu ove godine, publici i žiriju će biti predstavljena 33 najbolja filma od ukupno pristiglih 3465 filmova iz cijelog svijeta. Broj i raznolikost prijava ove godine nas je posebno oduševio, a selektorica Anja Kavić kaže da nas na filmskom platnu ove godine očekuje puno smijeha, suza ali i zvjezdane prašine.

Organizatori Star Film Festa i ove godine s nestrpljenjem očekuju upriličiti još jedan festival na svjetskoj razini, a detaljan program za 9. izdanje Star Film Festa bit će uskoro dostupan. Prikazat će se filmovi iz Južne Koreje, Tajvana, Egipta, Japana, Kine, Turske, Španjolske, Sjedinjenih Američkih Država, Francuske, BiH, Srbije i Hrvatske, a filmske projekcije bit će popraćene dobrim glazbenim programom i edukativnim radionicama.

Kada dođe kraj ljeta, nakon sunca, mora i soli,rezervirajte termine za Sisak i kratke filmove na devetom izdanju Star Film Festa!

6 metaraVedran RužićHrvatskaEksperimentalni2022.
After so longVarsha PanikarSADEksperimentalni2022.
SpoonArthur ChaysFrancuskaAnimirani2022.
Delovi telaSvetislav DragomirovićSrbijaIgrani2021
Killer dogAlexander LemusŠpanjolskaEksperimentalni2022.
FeralBojana BabićSrbijaIgrani2020.
CodfishDaria StilinHrvatskaIgrani2020.
Not todayHakan SerttasTurskaIgrani2022.
All we do is worryNikola KašićHrvatskaEksperimentalni2022.
The great survivalLouis BesseFrancuskaAnimirani2022.
Life in tight shoesYelda TekinTurskaDokumentarni2021.
KrotkiJovan DimoskiSrbijaIgrani2022.
Bite of paradise (S)Magda MasHrvatskaDokumentarni2022.
NowhereAsaki NishinoJapanAnimirani2022.
The to-do listJON ANDER SERRANO AVENDAÑOŠpanjolskaIgrani2022.
The dreamTamara BroćićSrbijaDokumentarni2020.
Do dnaMatej MatijevićHrvatskaIgrani2021.
The wounds of my houseClaudia Estrada TarascóŠpanjolskaEksperimentalni2021.
The VerdictDora JungSrbijaIgrani2021.
Xin YEYifei GeKinaIgrani2022.
Serious and livelySong Jie ChinKinaIgrani2022.
Kuća ima rogoveStefan TomićBIHIgrani2021.
The masked avengerLuna StrmotićHrvatskaAnimirani2021.
FrontaDina UglešićHrvatskaDokumentarni2022.
A heatwaveSalma Hamdy GhonimEgipatAnimirani2021.
Gunz and HelmetsMarko Marjanović MarinčićSrbijaIgrani2021.
Ant hotelYU-HSUAN TENGTajvanAnimirani2022.
SnowflakeShimin PengKinaIgrani2021.
KATARZANoa PisačićHrvatskaAnimirani2022.
Good nightJung-seo Lee, Seo-bin Lee, Ji-yeon YoonJužna KorejaAnimirani2022.
OvercastYu-Xuan TianTajvanAnimirani2021.
Deep Ocean拓 高TajvanIgrani2022.
If you swallow a starYeseo HanJužna KorejaIgrani2022.

Popis filmova natjecateljskog programa abecednim redom