Autor: Marjan Gašljević
Kada vrijeme, kao meteorološka pojava, ne dopušta igru vani, a želiš izbjeći beskonačno „tapkanje“ na mobitelu ili laptopu nužno je djecu zainteresirati za neku igru koja će ih privući i biti im zanimljiva. Nije to lako. Sa svojim unucima doskočio sam tom problemu makar i oni vole „tapkati“ po mobitelu. Izmislili smo igru „Milijunaš“ koji igramo u kući.
Ono malo, žuto pile na sredini je ključ igre. Igra teče tako da se takmaci udalje od pileta na dužinu ruke, a ja postavljam pitanje. Onaj tko prvi uhvati pilića mora odgovoriti na pitanje. Ako je odgovor točan tada osvaja bod, a ako je netočan onda gubi bod dajući pravo drugom natjecatelju da, ako zna i hoće, odgovori na pitanje i tako zaradi bod.
Pitanja koja postavljam u igri su, uglavnom, iz geografije, prirode, povijesti i opće kulture. Pitanja su prilagođena njihovom uzrastu i onome što su učili u školi ali i područjima gdje su putovali. Često koristim priliku i da „složim“ pitanja koja iziskuju logičko razmišljanje što oni znaju protumačiti kao „podla pitanja“.
Koliko se god do sada igrali ove igrice još nismo došli do milijuna makar svaka igra ima neku svoju malu nagradu.
Istina je i, što je sasvim normalno, da se ponekad i „počupamo“. U tom boju najčešće je kriv sudac, a to sam ja. Ako „čerupanje“ ode predaleko tada nastupa vječiti miritelj, baka. Najteže je izaći na kraj s Matkom. Matko je uvijek u pravu i za njega je teško naći argument s kojim bi ga demantirao. Matko zna danima gunđati na „nepravdu“ koja mu je nanijeta nekom, njemu, nepoštenom presudom.
U svakom slučaju igra je uvijek zanimljiva pa probajte i Vi posebno ako znamo da nam prijeti „polarni vorteks“ koji će nas, prema meteorolozima prikovati u toplu kuću.
Sretno potencijalnim igračima, a najviše sucima.